Najdrahší dom na svete je postavený na báze dreva

Vedeli ste, že najdrahší dom na svete s odhadovanou cenou 500 miliónov dolárov je stavba na báze dreva?


Najdrahší dom na svete s cenou 500 miliónov dolárov

Drevo, ako vstupný stavebný materiál ľuďom poskytuje strechu nad hlavou od počiatkov ich existencie a skúsenosti s jeho spracovaním a využitím sú tak na samotnom vrchole ľudského poznania. Môžeme snáď to isté povedať o inom stavebnom materiáli, možno okrem kameňa? Odpoveďou je široké využívanie dreva a drevených konštrukcií vo vštekých, aj tých najrozvinutejších krajínách sveta.


- samotný dom má 6900 štvorcových metrov

- budova je dvojnásobne väčšia ako Biely dom vo Waashingtone

- 55 metrový plavecký bazén

- vo vile dominuje voda a v interiéry je aj dvojposchodový vodopád

- nájdete tu vlastnú bowlingovú dráhu, miestnosť na biliard, izbu na videohry, tenisový kurt, golfový simulátor, kino pre 40 ľudí, nočný klub či kasíno v monackom štýle. Nechýba ani tančiareň s vnútorným a vonkajším parketom. Na oddych slúžia okrem telocvične aj vlastné kúpele.


https://www.jet.sk/news/view/najdrahsi-dom-na-svete


Pozrite si s nami video z tejto unikátnej stavby:
Meissen s.r.o.

 Firma MEISSEN s.r.o. vznikla v roku 1997. Na začiatku sme sa sústredili najmä na stavebnú činnosť. Postupne sme sa vyprofilovali na veľmi úspešnú stavebno-obchodnú spoločnosť. Nová vlna moderných trendov a technológií nás ale prinútila niečo zmeniť. Preto sme sa viac začali venovať progresívnym materiálom, novým stavebným systémom a v neposlednom rade samotnému zákazníkovi. 

© 2018  ELLKO Plus s.r.o.