Skip to main content

NOVÝ KATALÓG RODINNÝCH DOMOV   stiahnite TU !

5 výhod PUR izolácie

PUR tvrdá polyuretánová pena patrí vôbec k najefektívnejším druhom zateplenia. Uplatnenie nachádza pri dodatočnom zateplení starších stavieb, aj pri výstavbe novostavieb podľa pasívneho štandardu. Aké sú jej hlavné výhody?

O energetickú úsporu je stále väčší záujem – novostavby musia spĺňať pasívny štandard. Tu ale snaha žiť úspornejšie a zdravšie ani zďaleka nekončí – týka sa životného prostredia, zavedenia nových technológií, prevádzky sebestačných domácností, minimalizácie odpadu, čistejšej výroby a samozrejme aj pohodlnejšej domácej prevádzky. Presvedčenie „plytvať čo najmenej a najlepšie vôbec“ sa pomaly stáva novodobým trendom. V škandinávskych krajinách túto filozofiu dotiahli k úplnej dokonalosti. Základom pre podobný životný štýl je samozrejme dôkladné zateplenie vášho domu – a nielen obvodových múrov, ale aj stropov, strechy, suterénu a okolia okien či vstupných dverí.

1. výhoda - Zníženie prevádzkových nákladov

Pri výbere kvalitnej izolácie ide hlavne o to, aby vám slúžila dobre a pokiaľ možno čo najdlhšie. PUR izolácia sa radí k izoláciám s najvyšším tepelným odporom a ešte dokonalejšími tepelnoizolačnými vlastnosťami ako má zateplenie striekanou polyuretánovou penou. Zaistí vám príjemnú domácu klímu vo všetkých ročných obdobiach – zabraňuje ako unikaniu tepla z interiéru, tak vnikaniu chladu alebo tepla dovnútra.

2. výhoda - Vysoká pevnosť v tlaku a minimálna nasiakavosť

PUR izolácia má vyššiu pevnosť v tlaku ako polyuretánová pena aplikovaná pomocou nástreku. Je odolnejšia voči ohňu a rozmerovo stabilnejšia (to znamená, že rozmerové zmeny sú počas doby jej životnosti minimálne). Tiež jej nasiakavosť je zanedbateľná.

3. výhoda - Nízka hmotnosť

V porovnaní s bežnými izolantmi zaťažuje stavebnú konštrukciu oveľa menej a môže účinne tlmiť aj hluk zvonku.

4. výhoda - Mimoriadne dlhá životnosť

PUR izolácia chráni konštrukciu stavby a predlžuje životnosť celého domu. Ako dlho sama o sebe vydrží? Vďaka testom mníchovskej nezávislej skúšobne Wärmeschutz Ev vieme, že deklarované vlastnosti produktu sa behom času nemenia. Testy preverovali vzorku z nad-krokvovej izolácie starú takmer tridsať rokov. Skúmaná vzorka aj po rokoch dokonale plnila svoju funkciu a to vo všetkých testovaných hodnotách. Na akej hranici sa teda pohybuje celková životnosť PUR izolácie? Isté je, že môže presiahnuť aj celé desaťročia.

5. výhoda - Šetrnosť voči životnému prostrediu

Pokiaľ chcete viesť ekologickejší spôsob života, tento materiál vám to umožní. Je vhodný aj pre alergikov, predchádza vzniku plesní, neláka hlodavce a je zdravotne úplne nezávadný. Optimálne vlastnosti produktu samozrejme závisia od konkrétneho dodávateľa. Urobíte dobre, keď si deklarované vlastnosti overíte - technologické parametre nájdete na webe výrobcu.